מאמרים

עבודה כשכיר או כעצמאי – מה יפרנס טוב יותר את משפחתנו - המשך למאמר

נוסף הוא כי אין יותר מדי כאב ראשד ואחריות עודפת לאחר שעות העבודה במקרה של שכירים, אשר מבצעים את תפקידם תמורת השכר שהם מקבלים, ומעבר לזה מנהלים את חייהם האישיים באופן נפרד לחלוטין ממקום העבודה.

בצד החסרונות ניתן למנות בעיקר את העובדה כי שכיר צפוי להישאר שכיר בתפקיד כזה או אחר למשך מרבית חייו, שכן הוא בעצם עובד על מנת לקדם עסק של מישהו אחר. אמנם הוא מקבל את השכר שלו בוודאות, אך השעות הרבות שהוא מקדיש מדי יום הן עבור רווחיו של מישהו אחר, ולכן אפשרויות הרווח שלו (של השכיר) הן מוגבלות ביותר מטבען.

בצד של העצמאי הכל מתהפך – כל הלימודים שבעולם לא יכולים להכין אותך במאה אחוזים להיות עצמאי, שכן אתה חייב להיות מוכן לנטול על עצמך רמת סיכון מסוימת, ולדעת כי ייתכן והעסק שלך ייכשל, ולא רק שלא תרוויח כסף, אלא גם תהיה חייב כספים לאנשים אחרים. אי הוודאות הזו היא החיסרון המרכזי בלהיות עצמאי, בנוסף לעובדה כי אתה מקדיש את כל זמנך ומרצך לעסק, בלי יותר מדי שעות פנאי חופשיות לגמרי ממחויבויות.

כמובן שבאופן דומה גם היתרונות הם גדולים יותר, ובראשם הסיכוי להרוויח הרבה מאוד כסף ולהצליח לצאת ממעגל העבודה במוקדם או במאוחר, מה שאף פעם לא צפוי לשכיר אשר כפי שכבר אמרנו – פוטנציאל הרווח שלו הוא מוגבל ביותר.

אז מה עדיף? תגידו אתם...

חזרה לחלק ראשון